SMF4L28CA-7
DigiKey Part Number
31-SMF4L28CA-7TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-SMF4L28CA-7CT-ND - Cut Tape (CT)
31-SMF4L28CA-7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF4L28CA-7
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO219AA
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
45.4V Clamp 8.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-219AA
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
8.8A
Series
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
1
Package / Case
DO-219AA
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V