SMCJ48CA-13-F
DigiKey Part Number
SMCJ48CA-FDITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMCJ48CA-FDICT-ND - Cut Tape (CT)
SMCJ48CA-FDIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCJ48CA-13-F
Description
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
77.4V Clamp 19.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
EDA/CAD Models
SMCJ48CA-13-F Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
19.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
48V
Voltage - Breakdown (Min)
53.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
77.4V