SMCJ45CA-13-F
DigiKey Part Number
SMCJ45CA-FDITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMCJ45CA-FDICT-ND - Cut Tape (CT)
SMCJ45CA-FDIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCJ45CA-13-F
Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
72.7V Clamp 20.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
EDA/CAD Models
SMCJ45CA-13-F Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
20.6A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
45V
Voltage - Breakdown (Min)
50V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
72.7V