SMBJ20CA-13-F
DigiKey Part Number
SMBJ20CA-FDITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMBJ20CA-FDICT-ND - Cut Tape (CT)
SMBJ20CA-FDIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ20CA-13-F
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMB
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.4V Clamp 18.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB
EDA/CAD Models
SMBJ20CA-13-F Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
18.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
22.2V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
32.4V