SMBJ15CA-13-F
DigiKey Part Number
SMBJ15CA-FDITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMBJ15CA-FDICT-ND - Cut Tape (CT)
SMBJ15CA-FDIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ15CA-13-F
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMB
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24.4V Clamp 24A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB
EDA/CAD Models
SMBJ15CA-13-F Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
24A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
24.4V