SMAJ18CA-13-F
DigiKey Part Number
SMAJ18CA-FDITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMAJ18CA-FDICT-ND - Cut Tape (CT)
SMAJ18CA-FDIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ18CA-13-F
Description
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SMA
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
29.2V Clamp 13.7A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
EDA/CAD Models
SMAJ18CA-13-F Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
13.7A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
18V
Voltage - Breakdown (Min)
20V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
29.2V