NX33C5013Z
DigiKey Part Number
31-NX33C5013ZTR-ND - Tape & Reel (TR)
31-NX33C5013ZCT-ND - Cut Tape (CT)
31-NX33C5013ZDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NX33C5013Z
Description
CRYSTAL OSCILLATOR SEAM3225 T&R
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
125 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
70mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.041" (1.05mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
40mA