HX7125006Q
DigiKey Part Number
HX7125006QDITR-ND - Tape & Reel (TR)
HX7125006QDICT-ND - Cut Tape (CT)
HX7125006QDIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HX7125006Q
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Series
Current - Supply (Max)
20mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
4-SMD, No Lead
Base Resonator
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Type
Height - Seated (Max)
0.061" (1.55mm)