FL3840017
DigiKey Part Number
31-FL3840017TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-FL3840017CT-ND - Cut Tape (CT)
31-FL3840017DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FL3840017
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
38.4 MHz ±20ppm Crystal 10pF 30 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FL3840017 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
38.4 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.78mm)