FL2500268Q
DigiKey Part Number
31-FL2500268QTR-ND - Tape & Reel (TR)
31-FL2500268QCT-ND - Cut Tape (CT)
31-FL2500268QDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FL2500268Q
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 16PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±15ppm Crystal 16pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency
25 MHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.78mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Base Product Number
Load Capacitance
16pF