FL2500158
DigiKey Part Number
31-FL2500158TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-FL2500158CT-ND - Cut Tape (CT)
31-FL2500158DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FL2500158
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±10ppm Crystal 12pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
25 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.78mm)