DESD34VS2SO-7
DigiKey Part Number
DESD34VS2SO-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
DESD34VS2SO-7DICT-ND - Cut Tape (CT)
DESD34VS2SO-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DESD34VS2SO-7
Description
TVS DIODE 34VWM 57VC SOT233
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
57V Clamp 7A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-23-3
Category
Power Line Protection
No
Mfr
Applications
CAN
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
100pF @ 1MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Grade
Automotive
Bidirectional Channels
1
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
34V (Max)
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Breakdown (Min)
36V
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
57V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
7A (8/20µs)
Base Product Number
Power - Peak Pulse
350W