B2100AF-13 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B2100AF-13 |
Description | DIODE SCHOTTKY 100V 2A SMAF |
Manufacturer Standard Lead Time | 28 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 100 V 2A Surface Mount SMAF |
Datasheet | Datasheet |
Category | Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 100 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case |
Technology | Supplier Device Package SMAF |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V | Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C |
Current - Average Rectified (Io) 2A | Base Product Number |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 790 mV @ 2 A |