AP7354D-25W5-7 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AP7354D-25W5-7 |
Description | IC REG LINEAR 2.5V 150MA SOT-25 |
Manufacturer Standard Lead Time | 36 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 150mA SOT-25 |
Output Configuration | Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) |
Output Type | Mounting Type Surface Mount |
Number of Regulators 1 | Package / Case SC-74A, SOT-753 |
Voltage - Input (Max) 5.5V | Supplier Device Package SOT-25 |
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V | Base Product Number |
Voltage Dropout (Max) 0.48V @ 150mA |