WR21-U92B-DE1-SB is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Digi
In Stock: 115
Datasheet
HSPA+ Router Ethernet, RS-232
HSPA+ Router Ethernet, RS-232
Leveraging Cellular Connectivity for Utility Companies
WR21-U92B-DE1-SB
DigiKey Part Number
602-2147-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WR21-U92B-DE1-SB
Description
CELLULAR ROUTER GLOBAL HSPA+
Customer Reference
Detailed Description
4G/3G HSPA+ Router Ethernet, RS-232
Category
Modulation or Protocol
HSPA+
Manufacturer
Digi
Frequency
850MHz, 900MHz, 1.7GHz, 1.9GHz, 2.1GHz