WR11-M900-DE1-XB is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Digi
In Stock: 234
Datasheet
HSPA+ Router RJ-45
HSPA+ Router RJ-45
WR11XT
Modems Routers & Gateways: What's the Difference?
WR11-M900-DE1-XB
DigiKey Part Number
602-2160-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WR11-M900-DE1-XB
Description
CELLULAR ROUTER 4G LTE LATAM/ANZ
Customer Reference
Detailed Description
4G/3G HSPA+ Router RJ-45
Category
Frequency
800MHz, 850MHz, 900MHz, 1.9GHz, 2.1GHz
Manufacturer
Digi
Applications
LTE
Series
Interface
RJ-45
Packaging
Box
Data Rate (Max)
10Mbps
Part Status
Obsolete
Voltage - Supply
5V