A24-HASM-525
DigiKey Part Number
A24-HASM-525-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A24-HASM-525
Description
RF ANT 2.4GHZ WHP TILT RP-SMA 6"
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Whip, Tilt RP-SMA Female Connector Mount
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Digi
Gain
2.1dBi
Packaging
Bulk
Termination
RP-SMA Female
Part Status
Active
Mounting Type
Connector Mount
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Height (Max)
5.394" (137.00mm)
Frequency (Center/Band)
2.4GHz