MEA-065A15C A-A
DigiKey Part Number
1145-MEA-065A15CA-A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MEA-065A15C A-A
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 65W
Detailed Description
15V 65 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Category
Power (Watts)
65 W
Manufacturer
Delta Electronics
Polarization
Positive Center
Packaging
Box
Efficiency
Level VI
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Output Connector
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Form
Desktop (Class I)
Cord Length
47" (1.20m)
Input Connector
IEC 320-C14
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
4.52" L x 1.97" W x 1.14" H (114.8mm x 50.0mm x 29.0mm)
Voltage - Output
15V
Approval Agency
CB, CCC, CE, cURus, PSE, UKCA
Current - Output (Max)
4.33A