Image for MDS-030AAC15 AA is not available
MDS-030AAC15 AA
DigiKey Part Number
1145-MDS-030AAC15AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDS-030AAC15 AA
Description
30W/15V WALL MOUNT ADAPTER(WITH
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15V 30 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Multi-Blade (Included) Input
Category
No Load Power Consumption
100mW (Max)
Manufacturer
Delta Electronics
Polarization
Positive Center
Series
Applications
ITE (Commercial), Medical
Packaging
Bulk
Efficiency
Level VI
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Region Utilized
International
Output Connector
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Form
Wall Mount (Class II)
Cord Length
47" (1.20m)
Input Type
Multi-Blade (Included)
Input Connector
Multi-Blade (Included)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Size / Dimension
3.46" L x 2.11" W x 1.08" H (88.0mm x 53.5mm x 27.5mm)
Voltage - Output
15V
Approval Agency
CB, CCC, CE, cURus, UKCA
Current - Output (Max)
2A
Standard Number
60601-1; 60950-1; 62368-1
Power (Watts)
30 W