VFD49AMS23ANSAA
DigiKey Part Number
2039-VFD49AMS23ANSAA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VFD49AMS23ANSAA
Description
VFD-MS300, 15HP 11KW 230V 49A HD
Manufacturer Standard Lead Time
38 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Variable Frequency Drive 49A 11000 W Chassis Mount
Category
Current - Output
49A
Wattage - Load
11000 W
Series
Voltage - Supply
230VAC
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C