VFD32AMS43ANSAA
DigiKey Part Number
2039-VFD32AMS43ANSAA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VFD32AMS43ANSAA
Description
VFD-MS300, 20HP 15KW 480V 32A HD
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Variable Frequency Drive 32A 15000 W Chassis Mount
Category
Current - Output
32A
Wattage - Load
15000 W
Series
Voltage - Supply
460VAC
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C