VFD11AMS21ANSAA
DigiKey Part Number
2039-VFD11AMS21ANSAA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VFD11AMS21ANSAA
Description
VFD-MS300, 3HP 2.2KW 230V 11A HD
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Variable Frequency Drive 11A 2200 W Chassis Mount
Category
Current - Output
11A
Manufacturer
Delta Electronics/Industrial Automation
Wattage - Load
2200 W
Series
Voltage - Supply
230VAC
Packaging
Box
Interface
USB, RS-485
Part Status
Active
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C