VFD11AME23ANNAA
DigiKey Part Number
2039-VFD11AME23ANNAA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VFD11AME23ANNAA
Description
VFD 3HP 2.2KW 230V 11A HD 3PH
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Variable Frequency Drive 11A 2200 W Chassis Mount
Category
Current - Output
11A
Manufacturer
Delta Electronics/Industrial Automation
Wattage - Load
2200 W
Series
Voltage - Supply
230VAC
Packaging
Box
Interface
USB, RS-485
Part Status
Active
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C