BR300W250
DigiKey Part Number
BR300W250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BR300W250
Description
RESISTOR 300W 250 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Braking Resistor 250Ohm, 300W
Category
Accessory Type
Braking Resistor
Manufacturer
Delta Electronics/Industrial Automation
For Use With/Related Products
CFP2000 Series
Packaging
Box
Specifications
250Ohm, 300W