HMLQ32251B-1R0MS | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HMLQ32251B-1R0MS |
Description | FIXED IND 1UH SURFACE MOUNT |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 µH Shielded Inductor 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package 1210 |
Material - Core | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Inductance | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |
Tolerance ±20% | Base Product Number |