CM6350-683
DigiKey Part Number
197-CM6350-683TR-ND - Tape & Reel (TR)
197-CM6350-683CT-ND - Cut Tape (CT)
197-CM6350-683DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM6350-683
Description
CMC 68UH 4.2A 2LN SMD
Detailed Description
68 µH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 4.2A DCR 10mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CM6350-683 Models
Category
Current Rating (Max)
4.2A
DC Resistance (DCR) (Max)
10mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.360" L x 0.360" W (9.14mm x 9.14mm)
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.210" (5.33mm)
Number of Lines
2
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Inductance @ Frequency
68 µH @ 10 kHz