T38230150 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for T38230150 is not available
T38230150
DigiKey Part Number
364-T38230150-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T38230150
Description
CONN BARRIER STRP 15CIRC 0.375"
Detailed Description
15 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector Screws
Bottom Termination
Quick Connect (0.110"), Insulated
Number of Circuits
15
Number of Wire Entries
15
Pitch
0.375" (9.53mm)
Operating Temperature
105°C
Current Rating (Amps)
20A
Voltage Rating
300V