Image for F3480T185 is not available
F3480T185
DigiKey Part Number
F3480T185-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F3480T185
Description
LINE FLTR 480VAC 185A CHASS MNT
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 185 A 480V 50/60Hz Two Stage Terminal Block
Category
Current
185 A
Manufacturer
Curtis Industries
Frequency - Operating
50/60Hz
Series
Applications
General Purpose
Packaging
Box
Approval Agency
CE, UR
Part Status
Active
Mounting Type
Chassis Mount
Filter Type
Three Phase (Delta)
Termination Style
Terminal Block
Configuration
Two Stage
Base Product Number
Voltage - Rated AC
480V