F1199DD10
DigiKey Part Number
364-1187-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F1199DD10
Description
LINE FILTER 250VAC 10A CHASS MNT
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Single Phase EMC/EMI Line Filter 10 A 250V 50/60Hz Single Stage Threaded Post (8-32)
Category
Current
10 A
Packaging
Box
Approval Agency
CE, CSA, TUV, UR
Termination Style
Threaded Post (8-32)
Voltage - Rated AC
250V