F1150DD20 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Delta Electronics
In Stock: 200
Datasheet
Similar
TE Connectivity Corcom Filters
In Stock: 1,471
Datasheet
Qualtek
In Stock: 0
Single Phase EMC/EMI Line Filter 20 A 250V 50/60Hz Single Stage Threaded Post (8-32)
F1150DD20
DigiKey Part Number
364-1186-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F1150DD20
Description
LINE FILTER 250VAC 20A CHASS MNT
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current
20 A
Packaging
Bulk
Approval Agency
CE, UR
Termination Style
Threaded Post (8-32)
Voltage - Rated AC
250V