FHL43-43-17/T710/T
DigiKey Part Number
294-1172-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FHL43-43-17/T710/T
Description
FAN AXIAL 42.3X16.1MM 5VDC 2510
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink Board Level with Fan
Category
Shape
Square, Fins
Mfr
Length
1.693" (43.00mm)
Series
Width
1.693" (43.00mm)
Packaging
Tray
Fin Height
0.242" (6.15mm)
Part Status
Active
Thermal Resistance @ Natural
3.16°C/W