767141153GP is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
CTS Resistor Products
In Stock: 0
Datasheet
15k Ohm ±2% 100mW Power Per Element Bussed 13 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
767141153GP
DigiKey Part Number
767-141-R15KP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
767141153GP
Description
RES ARRAY 13 RES 15K OHM 14SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Number of Pins
14
Manufacturer
CTS Resistor Products
Power Per Element
100mW
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tube
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Circuit Type
Bussed
Package / Case
14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Resistance (Ohms)
15k
Size / Dimension
0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.093" (2.36mm)