741X08339R0FP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
39 Ohm ±1% 63mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0804, Convex, Long Side Terminals
741X08339R0FP
DigiKey Part Number
741X08339R0FP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
741X08339R0FP
Description
RES ARRAY 4 RES 39 OHM 0804
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Resistance (Ohms)
39
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Power Per Element
63mW