741C083220JP
DigiKey Part Number
60-741C083220JPTR-ND - Tape & Reel (TR)
60-741C083220JPCT-ND - Cut Tape (CT)
60-741C083220JPDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
741C083220JP
Description
RES ARRAY 4 RES 22 OHM 0804
Detailed Description
22 Ohm ±5% 63mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0804, Concave, Long Side Terminals
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Resistance (Ohms)
22
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Power Per Element
63mW