VF901723-38.400MHZ | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | VF901723-38.400MHZ |
Description | XTAL OSC VCTCXO 38.4000MHZ LVCMO |
Customer Reference | |
Detailed Description | 38.4 MHz VCTCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 8-SMD Module |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Supply 3.3V |
Mfr | Frequency Stability ±280ppb |
Series | Absolute Pull Range (APR) ±5ppm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Obsolete | Current - Supply (Max) 50mA |
Base Resonator | Mounting Type Surface Mount |
Type | Package / Case 8-SMD Module |
Frequency | Size / Dimension 0.560" L x 0.520" W (14.22mm x 13.20mm) |
Output LVCMOS | Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm) |