653V12506C3T is available for purchase but is not normally stocked.
SiTime
Suntsu Electronics, Inc.
In Stock: 226
125 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
653V12506C3T
DigiKey Part Number
653V12506C3T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
653V12506C3T
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
66mA
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)