626L10005I3T
DigiKey Part Number
110-626L10005I3TTR-ND - Tape & Reel (TR)
110-626L10005I3TCT-ND - Cut Tape (CT)
110-626L10005I3TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
626L10005I3T
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
626L10005I3T Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
40mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)