536L20005GT5
DigiKey Part Number
110-536L20005GT5TR-ND - Tape & Reel (TR)
110-536L20005GT5CT-ND - Cut Tape (CT)
110-536L20005GT5DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
536L20005GT5
Description
XTAL OSC TCXO 20.0000MHZ HCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 MHz TCXO HCMOS Oscillator 3.3V 10-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±500ppb
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
10mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
10-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
10-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Output
HCMOS
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)