425F35B025M0000
DigiKey Part Number
110-425F35B025M0000TR-ND - Tape & Reel (TR)
110-425F35B025M0000CT-ND - Cut Tape (CT)
110-425F35B025M0000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
425F35B025M0000
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 13PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±30ppm Crystal 13pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
13pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)