220ADA10 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
APEM Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Nidec Components
In Stock: 24,634
Datasheet
Dip Switch BCD 10 Position Through Hole Rotary for Tool Actuator 100mA 50VDC
220ADA10
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
220ADA10
DigiKey Part Number
CT3067-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
220ADA10
Description
SWITCH ROTARY DIP BCD 0.1A 50V
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
220ADA10 Models
Category
Contact Material
Beryllium Copper
Manufacturer
CTS Electrocomponents
Contact Finish
Gold
Series
Height Above Board
0.144" (3.66mm)
Packaging
Tube
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Termination Style
PC Pin
Circuit
BCD
Pitch
0.100" (2.54mm), Full
Number of Positions
10
Washable
No
Current Rating (Amps)
100mA
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Voltage Rating
50VDC
Length
0.283" (7.20mm)