CCLD-912-50-100.000 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Renesas Electronics Corporation
In Stock: 898
Datasheet
Image for CCLD-912-50-100.000 is not available
CCLD-912-50-100.000
DigiKey Part Number
CCLD-912-50-100.000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCLD-912-50-100.000
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Output
LVDS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Bulk
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Part Status
Obsolete
Current - Supply (Max)
66mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)