CLA1B-MKW-XD0F0E83
DigiKey Part Number
CLA1B-MKW-XD0F0E83TR-ND - Tape & Reel (TR)
CLA1B-MKW-XD0F0E83CT-ND - Cut Tape (CT)
CLA1B-MKW-XD0F0E83DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLA1B-MKW-XD0F0E83
Description
LED CLA1B-WKW/MKW WARM WHT 4PLCC
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting CLA1B-WKW/MKW White, Warm 3.2V 30mA 120° 4-PLCC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CLA1B-MKW-XD0F0E83 Models
Category
CRI (Color Rendering Index)
80
Mfr
Current - Max
80mA
Series
Viewing Angle
120°
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
4-PLCC
Color
Supplier Device Package
4-PLCC
Flux @ 25°C, Current - Test
10lm (6lm ~ 14lm)
Size / Dimension
0.126" L x 0.110" W (3.20mm x 2.80mm)
Current - Test
30mA
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
3.2V
Thermal Resistance of Package
120°C/W