MCM01-009ED102J-F
DigiKey Part Number
338-1324-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCM01-009ED102J-F
Description
CAP MICA 1000PF 5% 500V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF Mica Capacitor 500 V Nonstandard SMD
Category
Voltage - Rated
500 V
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Capacitance
1000 pF
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)