MC22FF471G-TF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 0
Datasheet
470 pF Mica Capacitor 1 kV 2220 (5750 Metric)
CDE Mica Chip Capacitors
Cornell Dubilier MC and MCN RF Capacitors | Digi-Key Daily
MC22FF471G-TF
DigiKey Part Number
MC22FF471G-TF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MC22FF471G-TF
Description
CAP MICA 470PF 2% 1KV 2220
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance
470 pF
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Voltage - Rated
1 kV