MC12FD470J-TF
DigiKey Part Number
338-MC12FD470J-TFTR-ND - Tape & Reel (TR)
338-MC12FD470J-TFCT-ND - Cut Tape (CT)
338-MC12FD470J-TFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MC12FD470J-TF
Description
CAP MICA 47PF 5% 500V 1210
Detailed Description
47 pF Mica Capacitor 500 V 1210 (3225 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance
47 pF
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated
500 V