MC12FA680F-F
DigiKey Part Number
MC12FA680F-F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MC12FA680F-F
Description
CAP MICA 68PF 1% 100V 1210
Detailed Description
68 pF Mica Capacitor 100 V 1210 (3225 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Capacitance
68 pF
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±1%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated
100 V