HZA227M025F24T-F
DigiKey Part Number
HZA227M025F24T-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
HZA227M025F24T-FCT-ND - Cut Tape (CT)
HZA227M025F24T-FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HZA227M025F24T-F
Description
CAP ALUMHYB 220UF 20% 25V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 µF 25 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 27mOhm 10000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Manufacturer
Cornell Dubilier Knowles
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Automotive, Bypass, Decoupling
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ripple Current @ Low Frequency
230 mA @ 120 Hz
Part Status
Active
Ripple Current @ High Frequency
2.3 A @ 100 kHz
Type
Hybrid
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Capacitance
220 µF
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Tolerance
±20%
Surface Mount Land Size
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Voltage - Rated
25 V
Mounting Type
Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance)
27mOhm
Package / Case
Radial, Can - SMD
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C