ALH106K451C084
DigiKey Part Number
338-ALH106K451C084-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ALH106K451C084
Description
CAP FILM 10UF 450VAC RAD 4 LEAD
Detailed Description
10 µF Film Capacitor 450V Polypropylene (PP) Radial - 4 Leads
EDA/CAD Models
ALH106K451C084 Models
Size / Dimension
2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
Height - Seated (Max)
2.008" (51.00mm)
Lead Spacing
2.067" (52.50mm)
Tolerance
±10%
Voltage Rating - AC
450V
Features
85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
ESR (Equivalent Series Resistance)
6.6 mOhms
Base Product Number
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C