5180-4PG-318 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Conxall/Switchcraft
In Stock: 0
Datasheet
4 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp
5180-4PG-318
DigiKey Part Number
5180-4PG-318-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5180-4PG-318
Description
CONN RCPT MALE 4POS GOLD CRIMP
Detailed Description
Features
Backshell
Number of Positions
4
Voltage Rating
600V
Cable Opening
0.180" ~ 0.200" (4.57mm ~ 5.08mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C