Image for 15280-18SG-326 is not available
15280-18SG-326
DigiKey Part Number
15280-18SG-326-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15280-18SG-326
Description
CONN RCPT FMALE 18POS GOLD CRIMP
Detailed Description
18 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
15280-18SG-326 Models
Voltage Rating
600V
Cable Opening
0.260" ~ 0.300" (6.60mm ~ 7.62mm)
Termination
Crimp
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C